PROGRAM 2002


Onsdag  07-08-2002
 

Scene: Ram Jam
18.00 - 19.00    CARSTEN HENTZE med Band
 
19.30 - 21.00    MP & THE HOLLYWOODS
21.30 - 23.00    LLOYD
23.30 - 00.30    PALE


 

Torsdag  08-08-2002
 

Scene: Bøgescenerne
15.00 - 16.30    BIG FAT SNAKE
 
16.40 - 18.00    LE FREAK
18.45 - 19.15    DJ ENCORE
19.45 - 20.30    FUNKSTAR DELUXE
21.15 - 22.30    SAFRI DUO
23.15 - 00.30    FAITHLESS

Scene: RytmeHans
17.00 - 18.15    SP, JUST & FROST
19.00 - 20.15    CANNED HEAT
21.00 - 22.15    ZINDY KUKU BOOGALOO
23.00 - 00.30    GNAGS

Scene: Annis Café
16.30    ANNEKEI GROUP
18.00    TOURNESOL
20.30    FLOWER POT PARTY

Scene: Ram Jam
16.00 - 16.45    RONGO & BRINCK
17.00 - 17.45    MAN
18.00 - 18.45    NAUTILUSS
19.00 - 19.45    JASPA
20.00 - 20.45    ED JONES
21.00 - 21.45    Z-NO
22.00 - 22.45    CYNTHIAS BROW
23.00 - 23.45    SUPERJEG


 

Fredag  09-08-2002
 

Scene: Bøgescenerne
10.45 - 11.15    KAARE NORGE
 
11.30 - 12.30    BACK TO BACK
13.15 - 14.15    NATURAL BORN HIPPIES
15.15 - 16.30    JOHNNY MADSEN BAND
17.15 - 18.30    NANCY SINATRA
19.15 - 20.30    ELVIS COSTELLO
21.15 - 22.30    SUPERHEROES
23.15 - 00.45    GARY MOORE

Scene: RytmeHans
11.15 - 12.15    BRIMSTONE BUTTERFLY
13.00 - 14.15    GARBO
15.00 - 16.15    ROBEN & KNUD
18.45 - 20.00    JUNIOR SENIOR
20.45 - 22.15    OMAR & THE HOWLERS - Terry Bozzio
23.00 - 00.30    DJ ALIGATOR PROJECT - Dr. Alban

Scene: Annis Café
12.00    INFLASTIKAS
12.30    THE RHYTHM PATROL
14.30    SIGURD BARRETT PIANO SHOW
16.30    SYLVESTER
18.45    DAN KLARSKOV & THE HONEYDRIPPERS
20.45    BOOZE BROTHERS

Scene: Ram Jam
14.00 - 14.45    DE BLÅ SVALER
15.00 - 15.45    FIE OG DRENGENE
16.00 - 16.45    DISCO VOLANTE
17.00 - 17.45    STOP MAKING SENSE
18.00 - 18.45    WESTERN STARS
19.00 - 19.45    MARVELLOUZ
20.00 - 20.45    KVÆG
21.00 - 21.45    PINIC
22.00 - 23.45    LOSTKIDS

Scene: Gøglerscenen
14.00    CIRKUS KRONE
15.00    DE BLÆSTE BRØDRE
15.30    PAY OFF
15.35    BLACK TOP TEAM
16.00    MR.BARTI
16.30    EXTREM BMX SHOW +WORKSHOP
17.30    LARS OG CAMILLA


 

Lørdag  10-08-2002
 

Scene: Bøgescenerne
10.45 - 12.00    KANSAS CITY STOMPERS
 
12.15 - 13.15    ALLAN OLSEN
14.00 - 15.00    JUPITER DAY
15.45 - 17.00    MOTHERS FINEST
17.45 - 19.00    SPAN
19.45 - 21.00    SAYBIA
21.45 - 23.00    SUPERGRASS
23.45 - 01.15    SUEDE

Scene: RytmeHans
11.15 - 12.30    KICK THE KANGAROO
13.30 - 14.15    KAREN BUSCK
15.30 - 16.30    MALK DE KOIJN
17.15 - 18.15    BARCODE BROTHERS
19.00 - 20.30    THE POWLS
21.15 - 22.30    MARIE FRANK
23.15 - 00.45    DANSER MED DRENGE

Scene: Annis Café
12.00    ESBEN - PÅ SPORET AF JENS LANGKNIV
13.15    TOM DONOVAN
15.15    BRAMSEN & SVARRER
17.00    BLUE
19.00    MICHELLE BIRKBALLE MED BAND
21.15    SWING SLINGERS

Scene: Voice Party Train
23.00    NIK & JAY

Scene: Ram Jam
16.00 - 16.45    DEBUT
17.00 - 17.45    GREGORY BOYD JAM
18.00 - 18.45    Honning
19.00 - 19.45    JOHANNE LØNSTRUP
20.00 - 20.45    SKALAR
21.00 - 22.45    DIE HERREN
23.00 - 01.00    PETER & DE ANDRE KOPIER
01.15 - 03.00    SLOW DOWN

Scene: Gøglerscenen
11.30    EXTREM BMX SHOW +WORKSHOP
12.00    CIRKUS KRONE
13.00    CIRKUS LUNA
14.30    KLOVNEN TAPÉ
15.00    MR.BARTI
15.30    CIRKUS KRONE
16.30    CANTA CLOWN
17.00    CIRKUS SKUNK
17.30    LARS OG CAMILLA


 

Søndag  11-08-2002
 

Scene: Bøgescenerne
11.00 - 12.15    ÅRHUS SYMFONIORKESTER
 
12.20 - 12.30    RAZZ
12.30 - 13.30    EYE Q
14.15 - 15.30    SAVAGE ROSE
16.15 - 17.45    LARS LILHOLT BAND
18.30 - 20.00    THOMAS HELMIG
20.45 - 22.00    STEREO MC`S
22.45 - 00.15    D-A-D

Scene: RytmeHans
12.30 - 13.45    POUL HALBERG BAND
14.30 - 15.45    TOTALPETROLEUM - Monrad og Rislund
16.30 - 17.30    HAMPENBERG
18.15 - 19.30    LOVE SHOP
19.45 - 21.00    PRETTY MAIDS
21.45 - 23.15    CV JØRGENSEN

Scene: Annis Café
12.30    WHAT’S NEW PUSSYCAT - dragcabaret
13.45    KLASSENS TYKKE DRENG
15.45    IVAN PEDERSEN med akustisk trio
17.45    KNASEN

Scene: Ram Jam
14.00 - 14.45    PANGEA
15.00 - 15.45    SILKEBORG CRB
16.00 - 16.45    RESISTERS
17.00 - 17.45    MILE HIGH CLUB
18.00 - 18.45    SPARKLING
19.00 - 19.45    LAMPSHADE
20.00 - 20.45    GOBSQUAD
21.00 - 21.45    MIGO
22.00 - 22.45    ADAM+JABU
KARL KOLIND
SMOKE ON THE WATERPIPEJAM

Scene: Gøglerscenen
12.00    CIRKUS KRONE
13.00    KLOVNEN TAPÉ
14.00    CIRKUS LUNA
15.00    MR.BARTI
15.30    CANTA CLOWN
16.00    CIRKUS SKUNK
17.00    CIRKUS KRONE

 
 

 

Program de andre år

Herunder er listet, de år hvor du kan se det endelige program for.
 
>> Program for 2013
>> Program for 2012
>> Program for 2011
>> Program for 2010
>> Program for 2009
>> Program for 2008
>> Program for 2007
>> Program for 2006
>> Program for 2005
>> Program for 2004
>> Program for 2003
>> Program for 2002
>> Program for 2001
>> Program for 2000
 
 
 

DANMARKS SMUKKESTE FESTIVAL - BIRKEVEJ 20 - 8660 SKANDERBORG - TLF.: 87934444 - CVR: 77052518 - E-MAIL: INFO@SMUKFEST.DK